„Budaj: Medveďa v Sučanoch občan nerozumne roky kŕmil . . . – Pravda“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/592730

Minister Ján Budaj sa v jednej TV debate vyjadril, že „medveď je vegetarián“ … čo v takej primitívnej, zaostalej posttotalitnej krajine akou je Slovensko vyvolalo niečo ako „búrku“ negatívnych reakcií.

Ľudská hlúposť je totiž nekonečná … je neuvedomovaná a preto všadeprítomná … a obzvlášť v posttotalitných krajinách, v ktorých je neúcta k pravde, k sebe, k svojmu zdraviu, k deťom, k iným názorom a vôbec voči iným ľuďom a teda aj k nemým tváram ešte väčšia než inde.

Existujú medvede, ktoré sú skutočne vegetariáni … ale hlupáci šíria svoju hlúposť nielen vo svojich rodinách, v spoločnosti, ale dokonca ešte aj po horách … a kade tade z rôznych sebeckých dôvodov rozmiestňujú návnady, čím učia medvede na „mäso“ 🙁 … napr. na reťazi ťahajú po horách za traktorom uhynuté zviera tak, aby jeho pachovú stopu skôr či neskôr musel medved prekročiť … a „odborne“ sa to volá „vlečka“ :-(.

Pravdou je ale to, že rastlinná strava nielenže v strave medveďa prevažuje … ale predstavuje dokonca 70 až 90 %, čo je už skoro vegetariánstvo … a je to oveľa viac, než sa nachádza v strave „bežného“, „normálneho“ Slováka 🙁 ktorý sa ako „správne chlapisko“ 🙁 snaží zožrať čo najviac „mäsa“ 🙁 (pretože čím ho zje viac, tým je väčší chlap 🙁 aké je to jednoduché … :-() a jedlo „bez mäsa“ je len pre baby a pre chudákov, ktorých „treba“ poľutovať, pretože „nevedia čo je dobré“ 🙁

Slovenskí „muži“ sú v skutočnosti na 2.mieste na svete v rakovine hrubého čreva (donedávna boli na prvom!) kvôli svojej „láske“ k zabíjaniu … ku kultu smrti … a aby toho ani náhodou nebolo málo, toto svoje kriváctvo dokonca šíria ešte aj v prírode … nielenže už pokazili svoje deti, ale dokonca vo svojej zaslepenosti kazia ešte aj medvede … no a „na Slovensku je to tak“ 🙁

Staré choré totalitné myslenie „nepustí“ … takže človek ktorý bol v detstve systematicky obmedzovaný, vníma obmedzene … vidí len to, čo chce vidieťdeštruktívna „výchova“ ho vedie k deštruktívnemu správaniu jeho komplex nadradenosti spôsobený systematickým ponižovaním v detstve ho núti „pokorovať“ hory, ničiť životy „len obyčajných“ zvierat, poškodzovať životné prostredie … a teda hľadať akékoľvek „jednoduché“ spôsoby ako sa udržať na hladine napr. aj tým, že sa „povýši“ nad iných … 🙁 aké je to „prosté“ :-(..

Veď načo si priznávať svoje chyby … načo odstraňovať svoje nedostatky, načo pracovať na sebe, načo sa skutočne vyvíjať, načo skutočne rásť … keď ponížiť iného  nestojí nič …na to netreba žiadnu námahu, žiadnu múdrosť, ani vzdelanie … zlo je prosto zadarmo, ide to „samé“ … 🙁

 Slovensko čaká ešte dlhý vývoj a bude to trvať mnoho generácií kým človek ako je minister Ján Budaj bude budiť úctu a nie to, čoho sme momentálne svedkami.

Slovenská strava

Všetky moje tri bývalé boli Smeráčky

01.12.2025

☹ Preto to ani nemohlo fungovať … ja som totiž ich pravý opak – Čaputovo – Kiskovec … Nie, toto nebol politický paradox – vždy tu išlo o to, ako nás niektoré typy ľudí priťahujú znova a znova … a prečo hlavne protiklady. Čo ma teda k nim priťahovalo? Ich neistota, ich submisívnosť… to že som bol pre ne dôležitým zdrojom opory, [...]

„Na zdravie!“

30.11.2025

„Na zdravie“ alkoholom si môžu pripíjať len tí, ktorí nie sú zvyknutí učiť sa a teda ani rozmýšľať … a to sú tí, ktorí nehľadajú Pravdu … a pre ktorých je ona to, čomu sa im práve najľahšie, najpohodlnejšie a teda aj najjednoduchšie verí … ☹ Alkohol je v skutočnosti presný opak toho, čím by sa malo pripíjať … je to [...]

Múdru vládu nespoznať podľa toho, že ona sama seba za takú považuje.

29.11.2025

☹ Také jednoduché to nie je … a keby aj bolo, tak potom by aj zlú vládu malo byť poznať podľa toho, že ona sama seba za takú považuje … a vari je to tak? Nie, je to presne naopak … čím je niekto hlúpejší, tým neschopnejši je posúdiť samého seba múdro … a teda vidieť samého seba takého, aký skutočne je … práve preto samého seba [...]

Ropa

Irak pozýva firmy z USA, aby sa uchádzali o ropné pole prevádzkované Lukoilom

01.12.2025 20:07

Ministerstvo dodalo, že „prevod správy ropného poľa Západná Kurna-2 na americkú ropnú firmu by prospel vzájomným záujmom“.

balóny, Litva

Šéfka EK: EÚ chystá sankcie proti Bielorusku za „hybridné“ útoky na Litvu

01.12.2025 19:55

Dôvodom sú najmä incidenty s balónmi vo vzdušnom priestore Litvy.

handry, matovic

Koalícia sa zo schôdze hromadne ospravedlnila. Matovič rozčúlil Danka tým, že na lavice Hlasu „rozložil“ sivé handry

01.12.2025 19:30

Plénum ostalo prázdne, lavice Hlasu obsadili sivé handry a mimoriadnu schôdzu k odvolaniu ministra dopravy Jozefa Ráža (nom. Smeru) sa včera nepodarilo otvoriť.

Matúš Šutaj Eštok, Robert Fico, Andrej Danko,

Niečo sa deje. Šutaj Eštok si volá Fica a Danka na rokovanie

01.12.2025 19:01

Rokovanie by sa malo uskutočniť zajtra o 13:30 v priestoroch Národnej rady.