Založ si blog

Slovenská strava

Veľa ľudí je presvedčených, že náš predok bol lovec, takže zabíjanie zvierat a konzumácia mäsa sú prirodzené.

Náš predok bol zberač, zberač ovocia, zeleniny, orechov, semien a zrejme aj hmyzu a lovom sa začal zaoberať až oveľa oveľa neskôr, z núdze…..v dôsledku klimatickej zmeny, pri ochladení, pri nástupe doby ľadovej.

Sneh a ľad pokryl aj jeho prirodzené zdroje potravy, takže ak nechcel zahynúť, musel sa začať živiť zvyškami z lovu dravcov.

Neskôr si začal vyvíjať vlastné lovecké nástroje a lovecké techniky, začal meniť svoje pôvodné stravovacie návyky a tie sa zakorenili, takže po ústupe doby ľadovej sa už nevrátil k tomu, čo je pre neho prirodzené.

Chrup a aj tráviaca sústava človeka sú prakticky identické s gorilami, ktoré sa živia len rastlinnou potravou…..takže konzumácia mäsa je nielenže v úplnom rozpore s tým čo je pre človeka prirodzené, ale navyše vracia človeka vo vývoji späť k našim zvieracím predkom.

Človek živiaci sa mäsom je oveľa agresívnejši, sebeckejší a bezohľadnejší, než vegetarián alebo vegán, preto je na svete toľko vojen, toľko sebeckosti, toľko materializmu, toľko primitivizmu, toľko zla.

Ako raz napísal Tolstoj, „kým budú na svete existovať bitúnky, dovtedy budú na svete vojny.“

Je ľahšie veriť bludom než žiť v pravde, je ľahšie prebrať po rodičoch chyby, aj nesprávne stravovacie návyky, než hľadať pravdu …..a vybočiť zo starých vychodených koľají.

Slovensko je zaostalá spoločnosť ktorá ešte len hľadá samu seba, svoju hodnotu….preto až tak neprekvapuje, že slovenskí muži sa umiestnili v rakovine hrubého čreva na 1. a v zlej životospráve na 5.mieste na svete!!!

Ja môžem porovnávať, pretože som kedysi uznával len mäso a jedával som ho v „ideálnom“ prípade 5x denne.

Krátko po revolúcii, po ukončení štúdia na VŠ a na jazykovej škole, som sa dostal na štúdium do zahraničia, do Rakúska, kde som sa stretol s celkom iným spôsobom myslenia a teda aj života, ktorý nebol pokrivený 40 rokmi totality.

Uvedomil som si, že sa dá a má žiť aj celkom inak….tak, aby som nebol na príťaž sám sebe a teda ani iným živým tvorom….iným ľuďom a ani zvieratám …. aby som nevykupoval môj život životmi iných.

Stal som sa vegetariánom a neskôr aj vegánom….a som podstatne vyrovnanejší a oveľa zdravší

Veľmi mi pomohli aj konzultácie s MUDr.Bukovským, ktorý mi pomohol odstrániť niektoré moje stravovacie chyby a zbaviť sa strachu z prechodu na čisto rastlinnú potravu.

Je dokázané, že vegetariáni a vegáni bývajú zdravší a aj žijú dlhšie… a veľa vynikajúcich ľudí nimi bolo, napr. Albert Einstein, považovaný za génia, Charles Darwin, Isac Newton, Henry Ford, Abraham Lincoln, filozofi Diogenes, Platón, Plutarchos, Pytaghoras, Sokratés, Seneca….  desaťnásobný olympijský medailista a desaťnásobný majster sveta v atletike Carl Lewis, niekoľkonásobný majster sveta v kulturistike Arnold Schwartzenegger (!), niekoľkonásobný majster sveta v ťažke váhe Mike Tyson, Jean Claude Van Damme – belgický herec, majster bojových umení, dvojmetrový a 115 kilový majster sveta v thajskom boxe v superťažkej váhe Jan Müller, Patrik Baboumian, najsilnejší muž Nemecka, mysliteľ Jean Jacques Roussou, taliansky génius Leonardo da Vinci, Lev Nikolajevič Tolstoj, Mahátma Gándí, vynálezci Nikola Tesla, Thomas Edison, hudobník Paul McCartney, Ringo Starr, Brad Pitt, Steven Spielberg, známi Slováci Adela Banášová, Janka Hospodárová, Zuzana Norisová, ale aj Martin Nikodým či Martin Pyco Rausch, samozrejme MUDr.Bukovský, Bill Clinton a mnohí ďalší.

„Zámena manželiek“ ☹

19.09.2023

Slovensko je posttotalitná krajina, v ktorej kedysi … nie evolúciou, ale spôsobom sebe vlastným … násilím … tí z naspodnejších vrstiev obrátili spoločenskú pyramídu hore nohami, takže hlúposť a zlo sa dostali k moci … Slovensku vnútili život podľa seba … a teda v neúcte k pravde. Slovensko za to stále pyká a ešte dlho bude … [...]

Austrália sa hanbí, v USA sú zmätení. Antivaxer Djokovič? Nikdy som nebol odporcom očkovania.

16.09.2023

Pravda 16.09.2023 07:3 Na túto tému som v danom čase už vytvoril jeden blog, ale asi bude lepšie, keď zareagujem ešte raz. Djokovič si myslí, že za každých okolností by mal mať každý slobodu rozhodovania … a to dokonca aj počas pandémie, čiže aj za akýchkoľvek … a teda aj za mimoriadnych okolností … Zvládnutie pandémie má zmysel len vtedy, keď je [...]

„Tak nám ho zabili . .. ☹“

26.08.2023

Všetkými médiami prebehla správa o úmrtí hudobníka Vaša Patejdla … chudáka, ktorého skolila jedna zlá, „zákerná choroba“ … takže on sa len stal jej ďalšou – „úbohou obeťou“ … ☹ „Samozrejme“ on si o sebe myslel, že v podstate robí „všetko správne“, pretože keď je taký slávny, tak to znamená že je geniálny … že on chyby [...]

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Szijjártó

Szijjártó polichotil Kremľu: Netreba ďalšie sankcie voči Rusku, viac škodia Európe

23.09.2023 13:42

Szijjártó na stretnutí s Lavrovom otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.

Ukrajina, Andrijivka, Bachmut, vojna na Ukrajine

Smer Tokmak, zima nás nezastaví. Šéf ukrajinskej protiofenzívy na juhu verí vo veľký prielom

23.09.2023 13:20

Prvým veľkým cieľom je dobyť strategické mesto Tokmak, uviedol generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý podľa CNN vedie protiofenzívu na juhu.

Robert Fico a Zuzana Čaputová

Smer chce po voľbách obžalovať prezidentku. Fico klame a kampaňuje, reaguje Čaputová

23.09.2023 12:11, aktualizované: 13:18

O podaní obžaloby rozhoduje parlament tak, že návrh musí schváliť 90 poslancov a následne ide na Ústavný súd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 260036x
Priemerná čítanosť článkov: 2737x

Autor blogu

Kategórie