Založ si blog

Slovenská strava

Veľa ľudí je presvedčených, že náš predok bol lovec, takže zabíjanie zvierat a konzumácia mäsa sú prirodzené.

Náš predok bol zberač, zberač ovocia, zeleniny, orechov, semien a zrejme aj hmyzu a lovom sa začal zaoberať až oveľa oveľa neskôr, z núdze…..v dôsledku klimatickej zmeny, pri ochladení, pri nástupe doby ľadovej.

Sneh a ľad pokryl aj jeho prirodzené zdroje potravy, takže ak nechcel zahynúť, musel sa začať živiť zvyškami z lovu dravcov.

Neskôr si začal vyvíjať vlastné lovecké nástroje a lovecké techniky, začal meniť svoje pôvodné stravovacie návyky a tie sa zakorenili, takže po ústupe doby ľadovej sa už nevrátil k tomu, čo je pre neho prirodzené.

Chrup a aj tráviaca sústava človeka sú prakticky identické s gorilami, ktoré sa živia len rastlinnou potravou…..takže konzumácia mäsa je nielenže v úplnom rozpore s tým čo je pre človeka prirodzené, ale navyše vracia človeka vo vývoji späť k našim zvieracím predkom.

Človek živiaci sa mäsom je oveľa agresívnejši, sebeckejší a bezohľadnejší, než vegetarián alebo vegán, preto je na svete toľko vojen, toľko sebeckosti, toľko materializmu, toľko primitivizmu, toľko zla.

Ako raz napísal Tolstoj, „kým budú na svete existovať bitúnky, dovtedy budú na svete vojny.“

Je ľahšie veriť bludom než žiť v pravde, je ľahšie prebrať po rodičoch chyby, aj nesprávne stravovacie návyky, než hľadať pravdu …..a vybočiť zo starých vychodených koľají.

Slovensko je zaostalá spoločnosť ktorá ešte len hľadá samu seba, svoju hodnotu….preto až tak neprekvapuje, že slovenskí muži sa umiestnili v rakovine hrubého čreva na 1. a v zlej životospráve na 5.mieste na svete!!!

Ja môžem porovnávať, pretože som kedysi uznával len mäso a jedával som ho v „ideálnom“ prípade 5x denne.

Krátko po revolúcii, po ukončení štúdia na VŠ a na jazykovej škole, som sa dostal na štúdium do zahraničia, do Rakúska, kde som sa stretol s celkom iným spôsobom myslenia a teda aj života, ktorý nebol pokrivený 40 rokmi totality.

Uvedomil som si, že sa dá a má žiť aj celkom inak….tak, aby som nebol na príťaž sám sebe a teda ani iným živým tvorom….iným ľuďom a ani zvieratám …. aby som nevykupoval môj život životmi iných.

Stal som sa vegetariánom a neskôr aj vegánom….a som podstatne vyrovnanejší a oveľa zdravší

Veľmi mi pomohli aj konzultácie s MUDr.Bukovským, ktorý mi pomohol odstrániť niektoré moje stravovacie chyby a zbaviť sa strachu z prechodu na čisto rastlinnú potravu.

Je dokázané, že vegetariáni a vegáni bývajú zdravší a aj žijú dlhšie… a veľa vynikajúcich ľudí nimi bolo, napr. Albert Einstein, považovaný za génia, Charles Darwin, Isac Newton, Henry Ford, Abraham Lincoln, filozofi Diogenes, Platón, Plutarchos, Pytaghoras, Sokratés, Seneca….  desaťnásobný olympijský medailista a desaťnásobný majster sveta v atletike Carl Lewis, niekoľkonásobný majster sveta v kulturistike Arnold Schwartzenegger (!), niekoľkonásobný majster sveta v ťažke váhe Mike Tyson, Jean Claude Van Damme – belgický herec, majster bojových umení, dvojmetrový a 115 kilový majster sveta v thajskom boxe v superťažkej váhe Jan Müller, Patrik Baboumian, najsilnejší muž Nemecka, mysliteľ Jean Jacques Roussou, taliansky génius Leonardo da Vinci, Lev Nikolajevič Tolstoj, Mahátma Gándí, vynálezci Nikola Tesla, Thomas Edison, hudobník Paul McCartney, Ringo Starr, Brad Pitt, Steven Spielberg, známi Slováci Adela Banášová, Janka Hospodárová, Zuzana Norisová, ale aj Martin Nikodým či Martin Pyco Rausch, samozrejme MUDr.Bukovský, Bill Clinton a mnohí ďalší.

Sloboda nie je anarchia ☹

10.07.2024

Kto ale vyrástol v neslobode, čo je v totalitách a postotalitách a teda aj na Slovensku normálne, ten nevie ako vyzerá skutočná sloboda … z jeho pohľadu vnútorne neslobodného človeka je to vtedy, keď si môže robiť čo chce, kedy chce a ako chce … a to je presne to, čoho sme na Slovensku svedkami … súčasná vládna koalícia si robí čo sa jej práve [...]

Strážni psi demokracie.

26.06.2024

Sú to slobodné médiá, nezávislé súdnictvo a polícia, samozrejme tiež nezávislá … ale všetky tieto zložky v súčasnosti ovládli strany, ktoré po posledných voľbách vytvorili vládu … a tie robia to, čo je v totalitách „normálne“ … ale v demokraciách neprípustné … robia všetko preto, aby strážnych psov demokracie „uspali“, čiže zahubili [...]

„Kým lož sa vezie výťahom, pravda kráča po schodoch . . . prišli na to aj Milli Vanilli. “

23.06.2024

SME, K.Uhrová, 20.6.2024 Áno, Milli Vanilli na to už prišli … masa voličov Smeru, Hlasu, Republiky, SNS a spol. ešte stále nie … ešte stále by sa chceli v živote voziť výťahom, ešte stále by sa chceli nechať unášať prúdom, všade by sa chceli voziť autom … zodpovednosť za všetko zlé by stále chceli váľať na iných … stále by chceli v živote [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.