Založ si blog

Ak sa zaočkovanosť na Orave a Kysuciach nezlepší, odnesú si to opäť miestne nemocnice.

Aktuality.sk, dnes 01.07.2021 13:00

 

Orava a Kysuce vždy patrili medzi najzaostalejšie slovenské regióny … a to nielen materiálne, ale aj mentálne.

Podmienky pre život tam vždy bývali ťažšie než inde, takže na to aby sa tam človek uživil, spotreboval toľko energie, že na napĺňanie vyšších potrieb mu už nezostávalo síl.

Preto sú tam ľudia, česť výnimkám tzv. „jednoduchší“, starého totalitného myslenia je tam viac než inde, takže úcta k iným názorom, hlavne ku kritickým je tam minimálna, ak vôbec nejaká☹

Pravda sa ale rodí v diskusii a teda v demokracii, nie v totalite … takže starým totalitným myslením sa hľadať nedá.

Dôsledok je ten, že pravdy a teda aj múdrosti je tam menej než inde …. zato vyžadovanie „poslušnosti“ sa tam veľmi podobá tomu, aké poznáme z Ruska, Číny, Iránu, Severnej Kórey a pod.

Takéto myslenie potom vytvára vnútorne ešte neslobodnejších ľudí, než je to na Slovensku bežné …. pretože kto nemohol veriť prvým ľuďom vo svojom živote, svojim rodičom, ten už nemôže veriť nikomu.

Preto sú tam vzťahy také aké sú … preto tam každý verí tomu, čomu chce … tomu, čo sa mu práve hodí …. preto tam vládne taká nedôvera voči autoritám a teda aj štátu ….  a teda aj vakcinačnej kampani … preto je tam zaočkovanosť minimálna☹.

Sú to ale regióny kde sa ale  najlepšie „darí“ Kotlebovi … keď sa človek dostane na hranice týchto okresov, automaticky ho „privítajú“ jeho billboardy.

Môj otec pochádzal z dediny na Hornej Orave a bol to psychopat … poznačil tým celú našu rodinu, kde sa moja mama pri ňom utrápila a predčasne zomrela na rakovinu … a z mojich bratov vyrástli kotlebovci, ľudia s narušeným vzťahom k sebe a teda aj k iným.

Dokonca sa hovorí aj tom, že na Orave vznikli aj akési oddiely mladých, „domobrana“, ktorí chcú „zachraňovať svet“…. no a práve do tohto prostredia bol aj zasadený dej filmu „Nech je svetlo“ …. ktorý každému odporúčam … lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.

Slovensko, voľby a disociálna porucha osobnosti.

03.02.2024

ZDRAVIE.sk, Zdravoveda, Choroby A-Z Charakteristické znaky: Disociálna porucha osobnosti sa prejavuje správaním s asociálnymi až antisociálnymi následkami, nerešpektovaním bežných noriem a pravidiel správania, vrátane porušovania zákona. Takýto človek vlastné záujmy a potreby výrazne povyšuje nad záujmy druhých ľudí a spoločnosť. Takže na koho sedia tieto znaky? Koho [...]

Podržtaška prezidentom☹

12.01.2024

Slovensko je krajina neobmedzených nemožností … a to obzvlášť po posledných voľbách, takže aj niekto, kto si počas svojho „pôsobenia“ v politike vyslúžil takúto nelichotivú prezývku môže nielenže v nej aj naďalej „pôsobiť“, ale dokonca môže kandidovať na najvyššiu ústavnú funkciu … a dokonca sa stať aj favoritom volieb … ☹ [...]

Dobré správy sú tie zlé správy ☹

19.12.2023

Keď sa človek snaží poučiť sa čítaním správ v médiách … a to obzvlášť v poslednej dobe, tak musí nadobudnúť dojem, že ľudstvo smeruje do pekla, že sa práve nachádzame v akejsi predapokalyptickej dobe … valia sa totiž na nás samé negatívne správy, pretože novinári v redakciách sú zrejme presvedčení, že dobrá správa je tá zlá správa … ☹ [...]

Pohľad, panoráma, Tatry, Mlynická dolina

Fantastický pohľad na panorámu Tatier z Mlynickej doliny očami nadšenca horskej turistiky

21.02.2024 05:00

Výborný tip na turistiku a zábery z nej zachytil mReportér Ivan.

Alternatíva pre Nemecko / AfD /

Najmenej od júna. Krajne pravicovej AfD klesajú preferencie, stále je však pred Scholzom

20.02.2024 23:29

V prípade, že by sa voľby konali v nedeľu, opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) by získala 30 %.

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 308319x
Priemerná čítanosť článkov: 2965x

Autor blogu

Kategórie