Založ si blog

Rusko, následník „Veľkého brata“☹

„BRATISLAVA. Slovensko patrí spoločne so Srbskom, Bulharskom a Čiernou Horou medzi najviac prorusky orientované krajiny v regióne V4 a na západnom Balkáne. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu slovenskej neziskovej organizácie GLOBSEC, ktorý bol zverejnený v stredu.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22638476/slovaci-vidia-rusko-skor-ako-partnera-orientaciu-na-vychod-ale-nechcu.html

Rusko malo vždy svojou úrovňou bližšie k Ázii ako k Európe …. preto sa nie nadarmo nazývalo ríšou zla.

Zaostalosť, násilie, sebeckosť, bezohľadnosť a kedysi aj negramotnosť charakterizovali a charakterizujú Rusko…. veď aj otroctvo, ktoré sa tam volalo nevoľníctvo tam zrušili ako v jednej z posledných krajín…. čo neznamená, že neoficiálne v určitej forme neexistuje ešte stále… dokonca ešte „v júni 2013 vydalo ministerstvo zahraničia USA správu o otroctve, ktorá zaradila RuskoČínu a Uzbekistan na najhoršie miesta“ (zdroj wikipédia).

 

Snaha vlastniť, ovládať a využívať iných …. vnucovať im násilím svoju vôľu je zrejmá ešte aj dnes …

Zaostalá totalitná spoločnosť nedokáže svojimi problémami hnúť, preto ide tou „ľahšou cestou“ … exportuje ich.

Keď niekoho iného ponížim, tým seba akože „povýšim“ … na jeho úkor, takže sa mi na chvíľu zdá, že som niekto lepší než je to v skutočnosti, lepší než on

Samozrejme ide len o parazitizmus na iných, takže jeho „účinok“ trvá len krátko… moje nevyriešené problémy ma znovu začínajú dobiehať, znovu sa mi začínajú pripomínať, pravda začína opäť víťaziť …. takže čo urobím, keď som nič nepochopil, z ničoho sa nepoučil a teda sa ani nikam neposunul?

Opäť to isté … začínam zhromažďovať armádu na hraniciach so susedom ….. opäť ho chcem vystrašiť, opäť ho chcem oslabiť, opäť ho chcem ponížiť …. opäť si na chvíľu „zaklamať do vrecka“ ….

Napriek tomuto všetkému … napriek okupácii Československa atď. stále na Slovensku existuje masa ľudí, dokonca väčšina – 61% (!), ktorá v poslednom prieskume  „považuje Rusko za obeť západných machinácií“…. takže je jasné, že väčšina nič nechápe, veci vidí „hore nohami“, pretože v prvom rade vidí seba – svoj sebaobraz „hore nohami“ v zmysle „ja som ten dobrý … a tí druhí sú tí zlí … bééééé ….

Čo na to povedať? Že Slovensko je stále krajina ovčích stád, ktoré nedokážu niesť zodpovednosť sami za seba a ktoré neustále hľadajú toho svojho „pravého“ pastiera☹ ktorého samozrejme nikdy nenájdu … pretože vyššia sila, nekonečná múdrosť to naplánovala celkom inak …. každý sa musí riadiť zákonom evolúcie …. vyvíjať sa a teda priznávať si svoje chyby, naprávať – odstraňovať svoje nedostatky, sebazdokonaľovať sa tak, aby sa časom mohol stať vnútorne slobodným (a teda aj s rúškom), zodpovedným a teda aj múdrym …. takým ako je ten, vďaka ktorému sme tu my všetci.

Takmer polovica Slovákov nie je spokojná s kvalitou demokracie, opak si myslia najmä mladší

02.05.2021

05. 202109:11Slovensko Aktuálne správy Aktuálne správy z lokality Slovensko A ani nemôžu …. pretože Slovensko je posttotalitná krajina, v ktorej je neustály dopyt po nejakej „súcej“ posttotalitnej strane …. kedysi to bolo HZDS, neskôr Smer, SNS …. potom aj Kotleba … no a najnovšie tzv. „Hlas“☹. Tu sa za silného považuje ten, kto [...]

„na Slovensku je to tak“ . .. ..

24.04.2021

Ledva sa pandemická situácia začala zlepšovať, takže podľa chýbajúceho rúška sa už nedá tak jednoducho zistiť kto je kto….. vyrojila sa nová vlna „výnimočných ľudí“….. Spoznať ich podľa toho, že začali chodiť v krátkych nohaviciach … a dokonca niektorí už aj v tričkách, bez ohľadu na počasie, na vonkajšie okolnosti v zmysle hesla „ja [...]

Kotlebovci

11.04.2021

Na to, aby človek považoval seba za toho dobrého, múdreho a spravodlivého…. a iných za tých zlých, hlúpych a nespravodlivých, ktorí za všetko môžu netreba múdrosť, netreba zodpovednosť…. práve naopak …. čím je toho menej, tým „lepšie“ …. tým ľahšie sa tomuto bludu verí ….. Koľko sa toho musí človek naučiť, koľko sa musí [...]

Martin Fecko

Prokurátor uzavrel dohodu s obvinenými zo snahy uplácať štátneho tajomníka Fecka

10.05.2021 18:40

Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke na vytvorenie a zavádzanie informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

pocasie-11-5-2021

Valí sa k nám tropické počasie, po ňom pád teplôt

10.05.2021 18:00

Na niektorých miestach Slovenska môžeme prvýkrát v tomto roku zažiť tropický deň. Horúčava však dlho nevydrží, teploty veľmi rýchlo klesnú. Kam až spadnú?

medveď na hrebienku

Maco nakúkal do okien kuchyne na Hrebienku

10.05.2021 17:30

Do okien kuchyne na Hrebienku nakúkal v nedeľu dopoludnia statný medveď. Zrejme mu niečo dobre zavoňalo...

Tibor Gašpar

Bývalí vysokí policajní funkcionári vrátane Gašpara z akcie Očistec zostávajú vo väzbe

10.05.2021 17:16, aktualizované: 18:00

Iba v prípade bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milan Mihálika rozhodol sudca o prepustení z väzby na slobodu. Rozhodnutie pri všetkých nie je právoplatné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33942x
Priemerná čítanosť článkov: 1886x

Autor blogu

Kategórie