Magdu Vašáryovú uznávam. V prvom rade ako človeka ❤️
2. júna 2025 08:46,
Prečítané 1 784x,
Karol,
Nezaradené
V spoločnosti, kde sa verejné osobnosti často prispôsobujú davu, kde odvaha hovoriť pravdu nebýva vítaná a charakter sa zamieňa za kariérny kalkul, je pre mňa Magda Vašáryová výnimočnou výnimkou. Uznávam ju – nie len ako herečku, političku, diplomantku, ale predovšetkým ako človeka.
Lebo v nej vidím niekoho, kto nezabudol na dôstojnosť ani tam, kde iní dávno cúvli. Kto sa nebojí pomenovať veci pravým menom, aj keď to bolí. Kto aj v čase cynizmu a povrchnosti dokáže zachovať vnútorný kompas – a možno práve preto je pre mnohých tŕňom v oku.
Obdivujem jej schopnosť zostať pokojná, keď na ňu kričia. Jej schopnosť hovoriť v úplnom protiklade voči populizmu a davovej psychóze. Obdivujem jej noblesu, ktorá dnes už nie je v móde – no o to viac ju potrebujeme.
Nie je to slepý obdiv. Je to vďačnosť. Za hodnoty, ktoré nezradila. Za kultivovanosť, ktorá neupadla. Za hlas, ktorý nezhrubol – hoci naň neraz odpovedali krikom.
Magda Vašáryová mi pripomína, že v živote a vo verejnom priestore sa dá a má zostať slušným človekom. Že charakter je viac než funkcia. A že ľudskosť nie je slabosť, ale najväčšia sila.
A preto: Magdu Vašáryovú uznávam. V prvom rade ako človeka❤️
06.06.2025
Nie sú to ľudia. Nie sú to vzťahy. Nie je to pravda, česť, ani verejný záujem.Hodnotový rebríček najbohatšej Češky, vdovy po najbohatšom Čechovi a zároveň majiteľky televízie Markíza, je desivo jednoduchý: peniaze. Ľudia sú len nutné zlo na ceste k nim ☹. A ak začnú prekážať, nahradia sa. Chladno, efektívne, bez emócií – ako pri optimalizácii skladu. [...]
05.06.2025
Na prvý pohľad to znie vulgárne. Dráždivo. Možno až príliš tvrdo. Ale presne o tom je dnešný svet – stratili sme citlivosť pre jemnosť, pretože svet zhrubol, takpovediac sprimitívnel … a tak treba hovoriť naplno. Pretože práve sex bez lásky je dnes v „móde“. Vravíme tomu „sloboda“, ale je to len eufemizmus pre pohodlné zbabelstvo. Zbabelstvo milovať, [...]
03.06.2025
Keď sa na Slovensko chystá delegácia z Európskeho parlamentu, normálna demokratická vláda by v tom videla príležitosť. Príležitosť ukázať transparentnosť, otvorenosť a pripravenosť čeliť otázkam o stave právneho štátu. Lenže vláda Roberta Fica reaguje inak — obviňuje opozíciu, hovorí o zahraničných objednávkach a spúšťa mašinériu zastrašovania, prosto [...]
Ja som ju uznavala len ako herecku. No teraz... ...
V jeho prípade skôr o exhumusáciu. ...
Sledovať televízie je jedna vec a veriť im je... ...
človek ktorý píše "blogy" typu "... ...
Môže požiadať o exhumáciu. ...
Celá debata | RSS tejto debaty