Život medzi „upaľovačmi čarodejníc“: Keď sa domov stane bojiskom o prežitie.

Pravda sa rodí v diskusii – čo je základná rovnica demokraciev totalitách a ostatných autoritárskych režimoch teda nie – či už sa pozrieme na Rusko, Čínu, Severnú Kóreu, alebo na nebezpečné politické trendy v USA – Pravda je tam tým najväčším nepriateľom a o nej tam vždy rozhoduje len diktátor ☹

Čo teda robiť v krajine, ktorá nemá prakticky žiadnu demokratickú minulosť, žiadne hlboké tradície a tým pádom ani úctu k Pravde?

To je aj Slovensko … práve preto sa neustále potkýňa, padá a namiesto sebareflexie ukazuje prstom na iných: „To ja nie, to tí druhí, to oni za všetko môžu.“

Tento vzorec správania, tak dôverne známy z ruskej propagandy je teda aj u nás bežný … niet sa potom čo čudovať, že politickí „lídri“ chodia uspokojovať pudy týchto voličov priamo ku zdroju

Skanzen zaostalosti uprostred hlavného mesta

Slovensko nie je homogénne … existujú regióny tradične chudobnejšie a zaostalejšie než iné, kde despotizmus, narušené medziľudské vzťahy, alkohol (tolerovaný ešte aj u detí!), pýcha a vynucovanie si poslušnosti aj násilím boli vždy ešte  „normálnejšie“ než inde … (*)

Katastrofa nastáva vtedy, keď sa tento „mentálny substrát“ presunie napríklad tam, kam som sa kedysi v Bratislave prisťahoval aj ja … do robotnícko-dedinsko-prisťahovaleckej štvrte, do smerácko – kotlebovsko – proputinovského domu, kde by človeka takpovediac roztrhali na kusy keby mohli, keby sa nebáli právnych následkov a teda aj trestu

Sú plní zloby, nenávisti, majú narušený vzťah k iným ľuďom a teda aj pokrivený sebaobraz … preto inú možnosť než len jednu … že za všetko zlé môžu tí druhí absolútne nepripúšťajú … čo znamená, že sú vlastne čiastočne nesvojprávni

Ich sebavedomie je priamo úmerné ich nekonečnej hlúposti … „trpia“ komplexom nadradenosti, čo blokuje normálnu komunikáciu, preto sa im ani nič nedá povedať, takže pliagy ako je nepochopenie, chorobná podozrievavosť, xenofóbia, paranoja a pod. sú tu normálne ☹

A výsledok? Celý bytový dom je rozdelený neviditeľnými hradbami … nie sú tu žiadne normálne vzťahy … preto sa z bezpečného domova stala zóna nebezpečná pre život … veď ja som tu kvôli životu v dlhodobom, permanentnom strese dostal aj rakovinu! ☹

Prvý sviatok vianočný s vyvalenými dverami

Za prvých päť rokov života som tu podal už štyri trestné oznámenia … a vrcholom všetkého bol útok priamo na mňa … a to na Prvý sviatok vianočný! … agresor mi vyvalil vchodové dvere a napadol ma v mojom vlastnom byte!

Obúchal ma o kuchynskú linku a pritom popadalo čo mohlo … vypadli ešte aj dvierka z vane v kúpeľni a rozbili sa ☹ … v čase, kedy mal všade vládnuť pokoj a rodinná pohoda som v tomto Hlupákove musel bojovať so šialencom o vlastné zdravie ☹

Títo novodobí blázni si teda môžu podať ruky s tými, ktorí pred šiestimi stovkami rokov upálili Majstra Jána Husa či Giordana Bruna, alebo pred dvomi tisícročiami ukrižovali Ježiša Krista … pretože mentalita davu, ktorý nenávidí akúkoľvek odlišnosť, vzdelanie alebo pravdu, sa za tie stáročia vôbec nezmenila

Kam kráčaš, Slovensko?

Práve kvôli takýmto ľuďom je Slovensko tam, kde je v hlbokej morálnej a civilizačnej kríze … a ak sa rýchlo niečo radikálne nezmení, tak ešte veľmi dlho aj zostane.

Ostáva len dúfať, že v budúcich voľbách sa slušní a racionálne uvažujúci ľudia nenechajú prehlasovať … a nedovolia, aby nás táto zaostalá, agresívna masa stiahla so sebou do priepasti – do ich pomyselnej „starej dedinskej žumpy“, kam ešte stále nebola zavedená mentálna kanalizácia … pretože zápach netolerancie a násilia sa tu už nedá vydržať, rýchlo sa tu stáva už neznesiteľným

(*) napr. niektoré dediny na Hornej Orave.

Prečo niektorí Slováci nadávajú na EÚ? Nehľadajme za tým politiku, ale len „obyčajnú“ zlú výchovu.

08.06.2026

Keď počúvame debaty o Európskej únii, neustále sa skloňujú tie isté frázy: Brusel nám diktuje, strácame suverenitu, sme len bábkami v rukách mocných atď. atď. … ☹ Politológovia analyzujú geopolitiku, sociológovia hovoria o ekonomických rozdieloch … ale skutočná príčina toho, prečo časť Slovákov vidí v EÚ úhlavného nepriateľa, neleží [...]

Generácia osamelých mužov: Tikajúca bomba, ktorú si málokto všíma.

05.06.2026

Žijeme v dobe maximálneho prepojenia, kde stačí pár kliknutí a sme v kontakte prakticky s celým svetom … napriek tomu sa ale v našej spoločnosti potichu rozrastá fenomén, ktorý má potenciál zásadne zmeniť politickú, sociálnu a aj demografickú mapu sveta, ide totiž o novú generáciu osamelých chlapcov a mladých mužov ☹ Zatiaľ čo v minulosti sa samota spájala [...]

Anatómia slovenského „realistu“: Keď sa hlúposť vydáva za zdravý rozum.

05.06.2026

Žijeme v dobe, kedy sa z okruhu cností vytratila intelektuálna pokora a nahradil ju len nový, hlučný fenomén – človek, ktorý sám seba s „nadsádzkou“ tituluje ako „Realista“ … alebo dokonca „Politológ“ 😊 … či „len obyčajný“ nositeľ „zdravého sedliackeho rozumu“ ☹ Stačí si otvoriť diskusie alebo samotnú sekciu blogov … a okamžite [...]

francúzsko, polícia

Knižná lúpež ako zo špionážneho filmu. Z knižníc mizli Puškin aj Gogoľ, originály nahradili takmer dokonalé kópie

09.06.2026 11:20

Za krádež vzácnych ruských kníh súdia vo Francúzsku sedem občanov Gruzínska.

kaliňák

Slovensko a Chorvátsko podpísali obrannú dohodu. Záhreb má záujem o našu muníciu aj obrnené vozidlá

09.06.2026 10:50

Ministri Ivan Anušič a Robert Kaliňák v Záhrebe podpísali dohodu o obrannej spolupráci.

Ukrajina Kyjev uarus explózie Rusko

Ďalší ruský generál na odstrel? Pri Moskve explodovalo auto, zomrel vodič

09.06.2026 10:24

Nálož umiestnená pod sedadlom mala silu zodpovedajúcu 300 až 400 gramom trinitrotoluénu.

nrsr, parlament

Poslanci začali rokovanie novelou, ktorá rieši i opaľovanie v soláriách. Na programe je aj Gašpar

09.06.2026 09:54

Poslanci by mali následne pokračovať v rokovaní o ďalších návrhoch. Čaká ich aj hlasovanie o prediskutovaných bodoch.