„Mať sex☹“.

Materialista potrebuje veľa peňazí na to, aby sa cítil slobodne…pretože v skutočnosti je vnútorne neslobodný.…. v peniazoch hľadá to, čo nedostal vo výchove.

Na svojej prízemnej – materiálnej úrovni potrebuje prijímať veľa jednoduchých – zmyslových podnetov – zvonka – dráždením receptorov, chuťových, čuchových, zvukových, hmatových, zrakových, čiže prijímať veľa obrazov a zvukov – veľa TV, množstvo jedla a pitia, časté dráždenie si erotogénnych zón, cestovanie, samoúčelné nakupovanie nie kvôli zabezpečeniu si potrebných vecí, ale len kvôli nemu samému.

 

Konzumný postoj k životu sa u neho prejavuje aj prevádzkovaním sexu len tak pre zábavu, podobne ako je to u šimpanzov. Je to primitívny – animálny – lacný spôsob vyvolávania si príjemných pocitov dráždením si citlivých miest na tele a je typický pre prízemných, jednoduchých ľudí – materialistov…ktorí si nedokážu vyvolať pocity šťastia hodnotnejším – duchovnejším spôsobom…..približovaním sa k Bohu…..odhaľovaním svojich chýb a naprávaním svojich nedostatkov, čiže svojim vnútorným vývojom – evolúciou.

Tá znamená napĺňanie svojho poslania na tomto svete sebazdokonaľovaním, sebapoznávaním, sebareflexiou, čiže rozvíjaním charakteru a budovaním osobnosti.

 

Sex nie je na hranie, nie je to hračka, tú si z neho urobili len obyčajní ľudia, zaostalí, prízemní, ktorí sa nedokážu inak radovať. V skutočnosti je to veľmi vážna vec, vec prežitia, preto tak k nej treba aj pristupovať, ako k niečomu, vďaka čomu sme tu a mal by sa využívať len na to, na čo je určený….. a sex bez lásky je hriech.

 

Sex je zadarmo, nič nestojí, preto sa nazýva aj zábavou chudobných … a to nielen materiálne, ale hlavne duchovne.

 

Rozmnožovací pud je len rudiment, ktorý sme zdedili po našich zvieracích predkoch podobne ako ochlpenie a nie je správne nechať sa ním unášať, ale dostať ho pod kontrolu.

 

Kto ale nie je pánom svojej mysle, ten sa nemôže ani stať pánom svojho tela….je otrokom svojich najnižších pudov a teda má bližšie k našim zvieracím predkom, než k svojmu stvoriteľovi, k Bohu.

 

 

„Slováci komentujú povolebné Česko. Pekné čítanie to nie je“.

14.10.2025

Čo hovoria Slováci o Čechoch po voľbách, vypovedá viac o Slovensku než o Česku ☹

Keď sa do seba pustia dvaja hlupáci.

13.10.2025

😞 Keď sa do seba pustia dvaja hlupáci, lebo ich myslenie je choré, svet sa zasa priblíži o krok k temnote. Takto dnes vyzerá konflikt medzi Pakistanom a Afganistanom — dvoma susedmi, ktorí sa po desaťročiach spoločného utrpenia znovu bijú ako bratia, ktorí nikdy nedospeli.

Aká je pravdepodobnosť vzniku tretej svetovej vojny?

11.10.2025

Samozrejme je ťažké určiť presné číslo – pravdepodobnosť vypuknutia tretej svetovej vojny závisí od mnohých faktorov a mnohé sú nepredvídateľné. Ale dá sa zosumarizovať to, čo o tom hovoria experti, aké sú riziká a aké sú orientačné odhady.

USA Venezuela lode vojenské nasadenie drogy torpédoborec USS Gravely

USA zaútočili pri pobreží Venezuely na ďalšiu loď, podľa nich prevážala drogy

14.10.2025 22:32

Pri útoku bolo zabitých šesť „mužských narkoteroristov“. Na svojej platforme Truth Social to oznámil Trump.

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

Hamas sa odzbrojí, pretože povedal, že sa odzbrojí, vyhlásil Trump

14.10.2025 21:40

Ak sa neodzbrojí, odzbrojíme ich my. A stane sa to rýchlo a možno násilne, povedal okrem iného šéf Bieleho domu.

zelenskyj

Zelenskyj zavedie v Odese vojenskú správu. Primátorovi odobral ukrajinské občianstvo, vraj má ruský pas

14.10.2025 20:50

Prezident je už dlhší čas obviňovaný z autoritárskych tendencií.

dvere, úkryt, Banská Bystrica

Sú tajné a hlboko pod zemou? Zákutia obrovského úkrytu pre civilné obyvateľstvo ukázali v Banskej Bystrici

14.10.2025 20:30

Projekt, aký inde na Slovensku neexistuje, predstavili v meste pod Urpínom.