„Vojenský dobrodruh Heger a jeho morálna očista“: -(

KOMENTÁRE A GLOSY

IGOR DANIŠ, Pravda

Keď mi padol pohľad na tento nadpis, v prvom okamihu mi pripadal taký absurdný, že som ho nebral vážne a považoval som ho len za  vtip, ktorý má pritiahnuť pozornosť čitateľa k článku pod ním.

Pustil som sa teda do čítania … čítam a čítam … a s hrôzou zisťujem, že autor to myslel vážne … že sa nejedná o žiadny vtip, ale len o smutný fakt, že hlúposť je na Slovensku všadeprítomná … a len tak ľahko sa nedá vykoreniť … že sa tu drží zubami nechtami 🙁

Premiér Heger je všetko iné len nie dobrodruh … a ešte k tomu „vojenský“ 🙁 … a určite sa ani nepotrebuje „morálne očistiť“ … a to z pohľadu autora článku takýmto „drastickým“ spôsobom, ktorý by mohol ohroziť Slovensko 🙁

A keby aj … čo na tom? Pravda nie je zadarmo … práve naopak, je extrémne drahá … a konať dobro neznamená nechať sa unášať prúdom … prúdom hlúposti, prúdom lacnoty … ale práve naopak … je potrebné namáhavo veslovať proti prúdu, pretože len tak sa človek dostane ku prameňu … k pravde, k tomu, čo je správne.

Tento autor sa ale takto ďaleko – vysoko vo svojich úvahách – „vo svojom veslovaní“ 🙁 nedostal … obrazne povedané „zvíja sa v prachu“ … v prachu sebectva, v prachu zbabelosti, v prachu malosti … evidentne má jeho staré totalitné  myslenie bližšie k „našej opozícii“ … čiže k ľuďom, ktorí ešte len „čakajú“ na to, kedy ich dostihne ruka spravodlivosti 🙁 než k tomu, k čomu by malo mať.

Vo všetkých mojich článkoch píšem stále dookola o tom istom … že na Slovensku žijú masy zaostalých, zabednených ľudí so starým totalitným myslením, založeným na absolútnej neúcte k pravde, na pohŕdaní ňou … na pohŕdaní pravidlami, zákonmi, normami, odborníkmi, inými názormi a teda aj inými ľuďmi … a hlavne tými najslabšími, najnevinnejšími, najbezbrannejšími a najzávislejšími … deťmi a nemými tvárami.

Totalitná výchova ako relikt z doby minulej je totiž založená na degradácii, na ponižovaní, na zastrašovaní a pod., takže produkuje masy morálne a aj inak zdegradovaných ľudí, pre ktorých je napr. akt pomoci Ukrajine takouto skutočne účinnou formou akou je protiraketový systém  S – 300 ďaleko za hranicami ich chápania … no a „na Slovensku je to bohužiaľ tak“ 🙁

Spoločenský úpadok v USA ☹

13.03.2025

Keď hovoríme o ňom, existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré sa často spomínajú: 1. Polarizácia spoločnosti – Politické a ideologické rozdiely medzi skupinami obyvateľstva sú extrémne a ovplyvňujú takmer všetky aspekty života. Rozkol medzi konzervatívcami a liberálmi sa prehlbuje, čo vedie k nestabilite a nedôvere voči [...]

„Agent Krasnov v akcii“ ☹

05.03.2025

„Trump byl agent KGB s krycím jménem Krasnov, tvrdí bývalý sovětský špion. Sovětské tajné službě KGB se v roce 1987 podařilo naverbovat do svých řad tehdy 40letého amerického podnikatele Donalda Trumpa. S tímto překvapivým prohlášením přišel v těchto dnech bývalý předseda kazašského výboru pro národní bezpečnost Alnur Mussajev, kterého cituje britský [...]

Znaky deštruktívnej robotníckej pseudovýchovy a jej vplyv na Slovensko ☹

26.02.2025

V mojom predchádzajúcom článku som písal o robotníckej výchove, akej sa dostalo aj R.Ficovi … a o jeho vnútornom konflikte, ktorý prenáša na svoje okolie a ako premiér tak aj na celú slovenskú spoločnosť, prečo ju nespája, ale naopak ju rozdeľuje? A ako vyzerá takáto „tiežvýchova“, na Slovensku bohužiaľ ešte stále „normálnejšia“ než inde? Autoritatívny [...]

F-16 / Stíhačka /

USA schválili nákup stíhačiek F-16 Filipínam za vyše 5 miliárd dolárov. Peking varoval Manilu

02.04.2025 13:41

Čína tvrdí, že krok predstavuje ohrozenie „regionálneho mieru“.

Stíhačka F-16

Na leteckej základni v Kuchyni pristáli ďalšie dve stíhačky F-16

02.04.2025 13:17

Slovensko má už päť zo 14 kusov objednaných nadzvukových lietadiel.

Hungary Israel Soccer

Lišiak z Budapešti učaroval židovskému štátu, Maďarsko je najlepší priateľ Izraela. Presťahuje Orbán ako prvý z EÚ ambasádu do Jeruzalema?

02.04.2025 13:15

Viktor Orbán pozval Benjamina Netanjahua na návštevu Maďarska napriek tomu, že Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra.

nr sr

Poslanci schválili svedkom viacerých trestných činov ochranu, šéf NBÚ nebude môcť skončiť len tak

02.04.2025 12:57, aktualizované: 13:31

Nová legislatíva ustanovuje aj povinnosti chráneného svedka.