Založ si blog

Kotlebovci

Na to, aby človek považoval seba za toho dobrého, múdreho a spravodlivého…. a iných za tých zlých, hlúpych a nespravodlivých, ktorí za všetko môžu netreba múdrosť, netreba zodpovednosť…. práve naopak …. čím je toho menej, tým „lepšie“ …. tým ľahšie sa tomuto bludu verí …..

Koľko sa toho musí človek naučiť, koľko sa musí vzdelávať, koľko musí študovať, koľko nedostatkov si musí priznať, koľko ich musí na sebe odstrániť na to, aby sa stal hlúpym?

Samozrejme nič …. žiadne, ide to samé od seba … hlúposť je prosto zadarmo. Čo ale robí obyčajný človek preto, aby sa stal múdrym? Čo urobil preto, aby si vôbec zistil, čo by vlastne mal preto urobiť? Ako si overil a potvrdil, že na rozdiel od ostatných on už múdry je?

Samozrejme nijak … načo, veď všetko je jasné … ten múdry som ja a tí hlúpi vždy tí druhí…

Byť na Slovensku (ale aj inde) hlúpy, namyslený, povýšenecký a chorobne nezodpovedný znamená byť na Slovensku „normálny“….. ☹

Každý kto je iný, kto vystrčí hlavu z radu je automaticky ten zlý …. môže čítať, študovať, vzdelávať sa, priznávať si svoje chyby a naprávať ich koľko chce, v mase zaostalých ľudí mu je to nielenže nanič, ale práve naopak …. vždy sa nájde „dostatok“ „spravodlivých“, ktorí si z neho urobia obetného baránka, fackovacieho panáka.

Kto vyrástol v strachu  …. a čím viac, tým menej je ochotný si to pripustiť, ten sa bojí všetkého, aj inakosti …. pretože môže byť potenciálne nebezpečná … preto preč so všetkým, čo je iné…

Aj pravda je iná, preto sa jej toľko ľudí bojí … a ešte k tomu aj bolí … fuj, preč s ňou!

Keď toto všetko zájde do extrému, do xenofóbie, tak vznikne strana, ktorá takýchto ľudí združuje …. na prvý pohľad milí ľudia, niektorí aj s titulmi, dokonca aj s viacerými …. ale to je len pozlátko …. veď aj Hitler bol milý, dokonca ho milovali masy, ale to len preto, lebo despotický prístup jeho otca ho prinútil pretvarovať sa … len tak mu mohol ako tak vyhovieť a zároveň ako tak zostať sám sebou .

Preto sú takíto vnútorne pokrivení ľudia takí nebezpeční …. veď jedným z poznávacích znakov psychopata je práve jeho „schopnosť“ predstierať, že je niekto iný, oveľa lepší, múdrejší atď.

Túto osobnostnú chybu, nadradzovanie sa, povyšovanie sa nad iných človek prebral od svojich rodičov, pretože nad koho sa to dá tak ľahko, tak jednoducho, tak pohodlne …. tak beztrestne.

P.S. Obidvaja moji bratia sú kotlebovci …. takže o tom, ako vzniká kotlebovec niečo viem … alebo mal by som niečo vedieť…. :-§

Takmer polovica Slovákov nie je spokojná s kvalitou demokracie, opak si myslia najmä mladší

02.05.2021

05. 202109:11Slovensko Aktuálne správy Aktuálne správy z lokality Slovensko A ani nemôžu …. pretože Slovensko je posttotalitná krajina, v ktorej je neustály dopyt po nejakej „súcej“ posttotalitnej strane …. kedysi to bolo HZDS, neskôr Smer, SNS …. potom aj Kotleba … no a najnovšie tzv. „Hlas“☹. Tu sa za silného považuje ten, kto [...]

„na Slovensku je to tak“ . .. ..

24.04.2021

Ledva sa pandemická situácia začala zlepšovať, takže podľa chýbajúceho rúška sa už nedá tak jednoducho zistiť kto je kto….. vyrojila sa nová vlna „výnimočných ľudí“….. Spoznať ich podľa toho, že začali chodiť v krátkych nohaviciach … a dokonca niektorí už aj v tričkách, bez ohľadu na počasie, na vonkajšie okolnosti v zmysle hesla „ja [...]

Rusko, následník „Veľkého brata“☹

18.04.2021

„BRATISLAVA. Slovensko patrí spoločne so Srbskom, Bulharskom a Čiernou Horou medzi najviac prorusky orientované krajiny v regióne V4 a na západnom Balkáne. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu slovenskej neziskovej organizácie GLOBSEC, ktorý bol zverejnený v stredu. Čítajte viac: [...]

indonézia, loď

Americká loď vypálila varovné výstrely na iránske člny v Hormuzskom prieplave

10.05.2021 21:55

Člny sa priblížili k ponorke a sprievodným plavidlám amerického námorníctva.

Martin Fecko

Prokurátor uzavrel dohodu s obvinenými zo snahy uplácať štátneho tajomníka Fecka

10.05.2021 18:40

Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke na vytvorenie a zavádzanie informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

pocasie-11-5-2021

Valí sa k nám tropické počasie, po ňom pád teplôt

10.05.2021 18:00

Na niektorých miestach Slovenska môžeme prvýkrát v tomto roku zažiť tropický deň. Horúčava však dlho nevydrží, teploty veľmi rýchlo klesnú. Kam až spadnú?

medveď na hrebienku

Maco nakúkal do okien kuchyne na Hrebienku

10.05.2021 17:30

Do okien kuchyne na Hrebienku nakúkal v nedeľu dopoludnia statný medveď. Zrejme mu niečo dobre zavoňalo...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33949x
Priemerná čítanosť článkov: 1886x

Autor blogu

Kategórie