Exmanžel Martiny Šimkovičovej: „Za milencom chodila na mojom aute, odhalil som to na svadbe“ ☹

Emefka.sk, Henrieta Balázsová, 20.05.2025, 14:55

Sú ľudia, ktorým by ste nezverili ani kľúče od chaty, nieto ešte vedenie ministerstva. A predsa – práve takíto ľudia dnes riadia kľúčové rezorty v štáte. Symbolickým príkladom je súčasná ministerka kultúry Martina Šimkovičová. O jej intelektuálnej a profesionálnej (ne)spôsobilosti sa toho popísalo veľa, no teraz sa na povrch dostávajú aj fakty z jej súkromného života, ktoré odhaľujú charakter človeka, ktorému zverujeme rozhodovanie o kultúrnej politike Slovenska.

Jej bývalý manžel nedávno verejne prehovoril o tom, že ho opakovane klamala, podvádzala a že za svojím milencom jazdila dokonca na jeho – manželovom – aute. A čo je ešte absurdnejšie, všetko to odhalil v deň svadby svojho brata. Nejde len o bulvárny výkrik. Ide o znepokojivý obraz osobnosti, ktorá si v živote osvojila jedno pravidlo: že lož sa vypláca.

A presne s týmto nastavením dnes Šimkovičová pristupuje aj k vedeniu rezortu kultúry. Výsledkom je cielený rozklad kultúrneho prostredia, ktoré je prirodzene kritické, tvorivé a slobodné – teda všetko, čo vadí autoritatívne zmýšľajúcej moci

 Po nástupe do funkcie sa ministerka pustila do čistiek, útokov na tzv. „progresívnu kultúru“ a do selektívneho prideľovania podpory. Odmietla granty pre kritické divadlá a nezávislé centrá, a naopak, presadzuje ideologicky loajálne projekty, ach ach … totalita je späť ☹

Jedným z prvých škandalóznych krokov bola snaha ovládnuť Audiovizuálny fond, ktorý dlhodobo fungoval ako nezávislá a odborná inštitúcia. Namiesto rešpektovania autonómie začala ministerka politicky zasahovať do jeho zloženia, čím narušila dôveru umeleckej obce. K tomu sa pridali mediálne výstupy plné konšpirácií, dezinformácií a útokov na kritikov.

V tejto vláde sedí aj Šutaj Eštok, ktorý od samého začiatku zneužíva post ministra vnútra na čistky a politické zásahy do polície. Robert Kaliňák, právoplatne obvinený a opakovane spájaný s korupčnými kauzami, je dnes vicepremiérom. A hlavou vlády je opäť Robert Fico – muž, ktorý dlhodobo rozkladá štát zvnútra, podrýva dôveru v inštitúcie a obracia verejný život na osobný nástroj moci.

V takejto zostave je Šimkovičová logickou voľbounie anomáliou, ale dôsledkom. Vláda, ktorej neprekáža klamstvo v súkromí, nebude mať problém klamať verejne. Vláda, ktorá toleruje podvody v osobnom živote, ich bude považovať za normu aj pri nakladaní s verejnými prostriedkami. A spoločnosť, ktorá takýchto ľudí prijíma bez odporu, sa pomaly učí, že na pravde vlastne nezáleží

Možno si povieme, že kto čo robil v manželstve, je jeho vec. Lenže problém nie je samotná nevera. Problém je, že sa z lži stáva norma. Že sa z manipulácie stáva nástroj. A že sa do verejného života dostávajú ľudia, ktorí nevedia, čo je hanba. Pretože keď stratíme schopnosť hanbiť sa, stratíme aj schopnosť rozlíšiť, čo je ešte prijateľné a čo už nie.

A potom už nejde len o nich – ale o nás všetkých. O to, čo sme ako spoločnosť ochotní ešte tolerovať. A čo by sme si už konečne mali povedať nahlas: dosť.

Prečo si čoraz viac starších žien hľadá mladšieho muža?

28.04.2026

Moderné … alebo skôr len súčasné lifestylové trendy nám s ľahkosťou podsúvajú myšlienku, že starší muži už nemajú moderným ženám čo ponúknuť. Na prvý pohľad to vyzerá ako nevinná debata o vekových rozdieloch v láske, ale v skutočnosti je to však hlboká diagnóza doby, v ktorej žijeme … diagnóza spoločnosti, ktorá podľahla čistému konzumu. [...]

Ako si predstavuje reformu Fideszu V.Orbán?

27.04.2026

Alebo keď sa vodca mafie chce stať reformátorom … ☹ Orbán chce zreformovať Fidesz. To je správa, ktorá v poslednom čase obletela médiá. Ak sa však nad tým zamyslíme hlbšie, celá táto jeho snaha ale pôsobí absurdne. Predstava, že človek, ktorý systém osobne vybudoval, ho teraz ide prerábať, pripomína skôr absurdné divadlo než reálnu politickú vôľu [...]

Keď blázon prebudil spiaceho obra.

25.04.2026

🌍 Top 10 ekonomík sveta podľa nominálneho HDP 🇺🇸 USA – ~32,4 bil. USD (svetový líder) 🇨🇳 Čína – ~20,8 bil. USD (výrobná superveľmoc) 🇩🇪 Nemecko – ~5,4 bil. USD (najväčšia ekonomika Európy) 🇮🇳 India – ~4,5 bil. USD (rýchlo rastúci gigant) 🇯🇵 Japonsko – ~4,4 bil. USD (technologický líder) [...]

Trump Zelenskyj

Americká veľvyslankyňa na Ukrajine končí: má byť frustrovaná z Trumpovej politiky

28.04.2026 22:08

Davisová je frustrovaná v súvislosti s nedostatočnou podporou prezidenta USA pre Kyjev.

Trump

Disney má problém, vtip o Melanii spustil búrku: Trump žiada Kimmelovu hlavu, FCC preveruje licencie ABC

28.04.2026 21:59

Trump označil Kimmelov žart za „podnecovanie k násiliu“ a Melania Trumpová ho obvinila z prehlbovania toxickej atmosféry.

Chorvátsko Dubrovník Summit SR trojmorie Pavel Pellegrini

Pellegrini v chorvátskom Dubrovníku varuje: Bez prepojenia regiónu by Slovensko mohlo mať zásadný problém

28.04.2026 20:53

Investície do prepojenia regiónu nie sú luxusom, ale nutnosťou, povedal prezident.

Tuapse, Jaroslavli, ruské rafinérie, ukrajinské útoky

Ruské prístavné mesto vyhlásilo stav núdze. Topí sa v mazute a dusí toxickými látkami

28.04.2026 20:05

Čierny dážď, mazut a toxický dym. Ruský Tuapse platí cenu za vojnu.