„Keby inštitúcie robili, čo majú, ľudia by im dôverovali. Na Slovensku rastie podhubie dezinformácií“.

Podľa prieskumu Globsec na Slovensku rastie podhubie na šírenie dezinformácií a zaznamenali historicky najnižšiu podporu v inštitúcie.

Pravda, Peter Madro 27.05.2023 06:00

Analytička z Centra demokracie a odolnosti, Katarína Klingová. Podľa nej „Slováci nie sú sprostí, ale na druhej strane sú unavení politickým diskurzom“.

Naozaj sa nerád opakujem … ale na toto musím reagovať … takže Slováci zase za nič nemôžuzasa je ten zlý niekto inýopäť je v chyba v niekom alebo v niečom inom … tentokrát v akýchsi „zlých inštitúciách“ … ☹

Áno áno … na Slovensku je to tak … Slovensko je kráľovstvo nezodpovedných, kde nikto nikdy za nič nezodpovedá … a takto to vidí aj akási „analytička“ … a to dokonca z akéhosi „centra demokracie“ ☹… ja by som ale povedal, že skôr „pôsobí“ v nejakom „centre posttotality“ … pretože jej pohľad považujem za plytký, povrchný, za jednoduchý čiernobiely … za taký, aký tu vládol kedysi, ešte za starých „dobrých“ čias … keď tu ani vtedy nikto nikdy za nič nezodpovedal a to až dovtedy, kým sa celý systém nezrútil …☹

Ona evidentne nechápe, že v inštitúciách pracujú len takí istí ľudia ako sú tí, ktorí si ich zvolili … a každý štát má len takú vládu a teda aj také inštitúcie, aké si zaslúži … aké dokáže vygenerovať … pretože stále platí jednoduché pravidlo, že zo zlých, z nekvalitných surovín sa nedá pripraviť kvalitné jedlo … ☹

Chorobná nezodpovednosť je na Slovensku všadeprítomná a teda je aj neuvedomovaná … takže to by najskôr museli bežní ľudia konečne začať od sebamuseli by konečne začať zametať pred vlastným prahommuseli by prestať žiť lacno,  konečne by sa museli prestať zbavovať zodpovednosti za seba, za svoje chyby, za svoje nedostatky na úkor inýchmuseli by konečne začať robiť to, čo by mali, aby následne … a to celkom automaticky začali aj inštitúcie na Slovensku fungovať normálne

Štát bez kritiky upadáSlovensko je ale postotalitná krajina, ktorá vytvára nové a nové generácie ľudí, ktorí žijú rovnako … ktorí tiež „nerušene“ upadajú … pretože sa nedokážu vyvíjaťnedokážu žiť v súlade so zákonom evolúcie … pretože si nedokážu čestne priznať chybu, ospravedlniť sa za ňu a teda ani ju napraviť … „dokážu“ len to isté čo aj táto „analytička“… chodiť do kruhu, potkýnať sa o vlastné nohy a ukazovať prstom na iných … „to ja nie … to tí druhí … to tí za všetko môžu … a teda aj za moje problémy“ … prosto je to tu na zaplakanie … emocionálna nezrelosť, infantilný egocentrizmus, všadeprítomný komplex nadradenosti … a ešte aj oveľa horšie … a ešte aj budeza život bez Boha sa totiž draho platí … a ani chodenie do kostola človeka pred sebou samým nezachráni práve naopak … ešte ho vo svojich bludoch, vo svojich omyloch utvrdí … ☹ pretože je to tak, ako hovorí odpoveď na jednu otázku … „aká je najrozšírenejšia droga na svete?“  A odpoveď znie … náboženstvo … ☹

Ja už ale radšej končím … už mám čvachtania v tejto špine dosť … na dnes to už „bohate“ stačilo … ☹ takže dovidenie pri ďalšom čvachtaní … 😊

Prečo niektorí Slováci nadávajú na EÚ? Nehľadajme za tým politiku, ale len „obyčajnú“ zlú výchovu.

08.06.2026

Keď počúvame debaty o Európskej únii, neustále sa skloňujú tie isté frázy: Brusel nám diktuje, strácame suverenitu, sme len bábkami v rukách mocných atď. atď. … ☹ Politológovia analyzujú geopolitiku, sociológovia hovoria o ekonomických rozdieloch … ale skutočná príčina toho, prečo časť Slovákov vidí v EÚ úhlavného nepriateľa, neleží [...]

Generácia osamelých mužov: Tikajúca bomba, ktorú si málokto všíma.

05.06.2026

Žijeme v dobe maximálneho prepojenia, kde stačí pár kliknutí a sme v kontakte prakticky s celým svetom … napriek tomu sa ale v našej spoločnosti potichu rozrastá fenomén, ktorý má potenciál zásadne zmeniť politickú, sociálnu a aj demografickú mapu sveta, ide totiž o novú generáciu osamelých chlapcov a mladých mužov ☹ Zatiaľ čo v minulosti sa samota spájala [...]

Anatómia slovenského „realistu“: Keď sa hlúposť vydáva za zdravý rozum.

05.06.2026

Žijeme v dobe, kedy sa z okruhu cností vytratila intelektuálna pokora a nahradil ju len nový, hlučný fenomén – človek, ktorý sám seba s „nadsádzkou“ tituluje ako „Realista“ … alebo dokonca „Politológ“ 😊 … či „len obyčajný“ nositeľ „zdravého sedliackeho rozumu“ ☹ Stačí si otvoriť diskusie alebo samotnú sekciu blogov … a okamžite [...]

Ukrajina Kyjev uarus explózie Rusko

Ďalší ruský generál na odstrel? Pri Moskve explodovalo auto, zomrel vodič

09.06.2026 10:24

Nálož umiestnená pod sedadlom mala silu zodpovedajúcu 300 až 400 gramom trinitrotoluénu.

trh, mileticova, trhovisko

Polícia vyšetruje napadnutie na Miletičovej, zverejnila aj fotku páchateľa

09.06.2026 09:38

Napadnutého museli operovať v nemocnici.

Karim Khan

Hlavného prokurátora ICC Khana suspendovali pre vyšetrovanie sexuálneho obťažovania

09.06.2026 09:17

Khan bol obvinený zo sexuálneho obťažovania pracovníčky svojho úradu, čo od začiatku popieral.

Drucker

Parlament sa k odvolávaniu Druckera nedostal ani na dvakrát

09.06.2026 08:59, aktualizované: 10:02

Pri otváraní schôdze neboli uznášaniaschopní, prítomných ich bolo len 59.