Založ si blog

Matovič

 

Zo všetkých strán sa na nás valia informácie o tom, aký je Igor Matovič hrozný a ako za všetko zlé môže on …

Trošku jednoduché na to, aby to bola pravda…..nie? Za všetko zlé môže vždy niekto iný alebo niečo iné….nikdy nie ja.

Samozrejme Igor Matovič je len obyčajný Slovák, t.j. človek s posttotalitným spôsobom myslenia, s množstvom neuvedomovaných si chýb, chorobne nezodpovedný, ale zato vyzbrojený dobrými úmyslami.

Za to, že pandemická situácia na Slovensku je taká aká je, môže v prvom rade slovenská nezodpovednosť, slovenská malosť, slovenská neochota prispôsobiť sa zmeneným okolnostiam…..neschopnosť niesť zodpovednosť sám za seba, za svoje činy, za svoje zdravie…..

Za moje problémy predsa vždy môže niekto iný alebo niečo iné…..to ja nie….. hlúposť nebolí, preto je neuvedomovaná a teda všadeprítomná.

Ja si môžem robiť čo sa mi práve zachce, pohybovať sa vonku bez rúška, vkladať si do úst to, čo mi chutí a nie to, čo je zdravé….čo najmenej rozmýšľať, čo najmenej sa naučiť, čo najmenej sa hýbať, nepriznať si žiadne chyby, ale zato na druhých vidieť aj také, ktoré ani nemajú…. a niesť čo najmenšiu zodpovednosť …. v „ideálnom prípade“ žiadnu.

Obmedzenia najhoršie znášajú tí najobmedzenejší …. sú to tí, ktorí boli v detstve najviac vystavení obmedzovaniu…. a ktorým každé obmedzenie v dospelosti pripomína nepríjemné pocity z detstva, z doby, keď boli svojim rodičom vydaní na milosť a nemilosť.

Rodičia sú pre dieťa „obri“, sú prvými autoritami v živote každého človeka….. a to, ako s ním jednali potom ovplyvňuje jeho vzťah ku všetkým ďalším autoritám … ak s ním jednali tak ako so svojim majetkom – nepodareným, tak cíti odpor voči učiteľom, nadriadeným v práci, sprievodcom vo vlaku, polícii, tzv. vrchnosti – štátnej správe apod.

Správa sa vzdorovito, priečne …. keď nedodrží antipandemické opatrenia alebo porušuje dopravné predpisy, napr. odbočuje bez smeroviek, tak hneď sa cíti lepšie, je viac „sám sebou“☹

Nezaujíma ho, čo je správne …. to čo je v skutočnosti v jeho prospech, nie je tak dobre vychovaný ani vzdelaný aby si to uvedomil …. aby videl dopredu a nie si len na špičku nosa.

Rodičia mu neustále dávali najavo svoju nedôveru, neustále ho za všetko kárali … preto nemá dobrý vzťah k sebe samému a teda ani k iným ľuďom ….. nedodržiavanie dopravných predpisov (napr.jazda bez smeroviek) a nerešpektovanie antipandemických opatrení je toho dôsledkom …. a v skutočnosti sa jedná o prejavy asociálneho, deštruktívneho správania.

Pri záťaži, pri pandémii sa jasne ukazuje čo v kom je …. koľko zla je v skutočnosti v nás ….. v našej „hrdej“ slovenskej spoločnosti.

 

 

 

Kotlebovci

11.04.2021

Na to, aby človek považoval seba za toho dobrého, múdreho a spravodlivého…. a iných za tých zlých, hlúpych a nespravodlivých, ktorí za všetko môžu netreba múdrosť, netreba zodpovednosť…. práve naopak …. čím je toho menej, tým „lepšie“ …. tým ľahšie sa tomuto bludu verí ….. Koľko sa toho musí človek naučiť, koľko sa musí [...]

Prečo ľudia veria fámam a konšpiráciám.

05.04.2021

Pretože byť hlúpy je ľahšie než sa stať múdrym…. pretože je ľahšie veriť pohodlným lacným klamstvám než bolestnej pravde… Pretože je ľahšie naučiť sa menej než naučiť sa viac… pretože je ale ľahšie považovať sa za múdreho než za hlúpeho… Je ľahšie byť vychovaný zle než dobre….pretože je ľahšie byť zlým rodičom než dobrým [...]

Covidioti na Slovensku.

27.03.2021

„Policajt upozornil ženu na prekrytie dýchacích ciest, jej manžel naňho zaútočil“ Jej manžel bol tiež bez prekrytia horných dýchacích ciest. mar 2021 o 10:27 SITA Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22626427/policajt-upozornil-zenu-na-prekrytie-dychacich-ciest-jej-manzel-na-neho-fyzicky-zautocil.html?ref=njct V totalite nejde o pravdu, ale len o všeličo iné … a [...]

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Na škole v Tennessee došlo k streľbe, hlásia zranených

12.04.2021 22:53

Polícia obyvateľom mesta odporučila, aby sa miestu incidentu vyhli.

hazz, hasiči, auto

Bratislava zápasí so silným vetrom, v meste spadlo viacero stromov

12.04.2021 20:55, aktualizované: 23:21

Hasiči zasahujú na viacerých miestach kraja.

súd v Pezinku, polícia, sprievod Imreczeho,

NAKA zasahuje v Košiciach pri akcii Nobel, zadržala pri nej podozrivú osobu

12.04.2021 20:05

Z bytu vyniesli rôzne balíky a časť z nich priamo pri bytovom dome skúmali chemici.

Pavol Šajgalík, SAV

Šajgalík: Maďarské výsledky budú rovnaké

12.04.2021 19:36

Každý proces skúšania má podľa Šajgalíka daný štandardný postup.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 27877x
Priemerná čítanosť článkov: 1858x

Autor blogu

Kategórie