Založ si blog

Slovenská strava

Veľa ľudí je presvedčených, že náš predok bol lovec, takže zabíjanie zvierat a konzumácia mäsa sú prirodzené.

Náš predok bol zberač, zberač ovocia, zeleniny, orechov, semien a zrejme aj hmyzu a lovom sa začal zaoberať až oveľa oveľa neskôr, z núdze…..keď nastúpila doba ľadová.

Sneh a ľad pokryl aj jeho prirodzené zdroje potravy, takže ak nechcel zahynúť, musel sa začať živiť zvyškami z lovu dravcov.

Neskôr si začal vyvíjať vlastné lovecké nástroje a lovecké techniky, začal meniť svoje pôvodné stravovacie návyky a tie sa zakorenili, takže po ústupe doby ľadovej sa už nevrátil k tomu, čo je pre neho prirodzené.

Chrup a aj tráviaca sústava človeka sú prakticky identické s gorilami, ktoré sa živia len rastlinnou potravou…..takže konzumácia mäsa je nielenže v úplnom rozpore s tým čo je pre človeka prirodzené, ale navyše vracia človeka vo vývoji späť k našim zvieracím predkom.

Človek živiaci sa mäsom je oveľa agresívnejši, sebeckejší a bezohľadnejší, než vegetarián alebo vegán, preto je na svete toľko vojen, toľko sebeckosti, toľko materializmu, toľko primitivizmu, toľko zla.

Ako raz napísal Tolstoj, „kým budú na svete existovať bitúnky, dovtedy budú na svete vojny.“

Je ľahšie veriť bludom než žiť v pravde, je ľahšie prebrať po rodičoch chyby, aj nesprávne stravovacie návyky, než hľadať pravdu …..a vybočiť zo starých vychodených koľají.

Slovensko je zaostalá spoločnosť ktorá ešte len hľadá samu seba, svoju hodnotu….preto až tak neprekvapuje, že slovenskí muži sa umiestnili v rakovine hrubého čreva na 1. a v zlej životospráve na 5.mieste na svete!!!

Ja môžem porovnávať, pretože som kedysi uznával len mäso a jedával som ho v „ideálnom“ prípade 5x denne.

Krátko po revolúcii, po ukončení štúdia na VŠ a na jazykovej škole, som sa dostal na štúdium do zahraničia, do Rakúska, kde som sa stretol s celkom iným spôsobom myslenia a teda aj života, ktorý nebol pokrivený 40 rokmi totality.

Uvedomil som si, že sa dá a má žiť aj celkom inak….tak, aby som nebol na príťaž sám sebe a teda ani iným živým tvorom….iným ľuďom a ani zvieratám …. aby som nevykupoval môj život životmi iných.

Stal som sa vegetariánom a neskôr aj vegánom….a som podstatne vyrovnanejší a oveľa zdravší. Roky nebývam ani prechladnutý, nieto ešte chorý. Pravidelne chodím na LP a moje výsledky vždy prekvapia moju po starom mysliacu lekárku. Tak rada by mi našla nedostatok niečoho….opak je ale pravdou. Mám dostatok vápnika, železa aj vitamínu B12, toho mám dokonca cca 140% :-).

Veľmi mi pomohli aj konzultácie s MUDr.Bukovským, ktorý mi pomohol odstrániť niektoré moje stravovacie chyby a zbaviť sa strachu z prechodu na čisto rastlinnú potravu.

Je dokázané, že vegetariáni a vegáni bývajú zdravší a aj žijú dlhšie… a veľa vynikajúcich ľudí nimi bolo, napr. Albert Einstein, považovaný za génia, Charles Darwin, Isac Newton, Henry Ford, Abraham Lincoln, filozofi Diogenes, Platón, Plutarchos, Pytaghoras, Sokratés, Seneca….  desaťnásobný olympijský medailista a desaťnásobný majster sveta v atletike Carl Lewis, niekoľkonásobný majster sveta v kulturistike Arnold Schwartzenegger (!), niekoľkonásobný majster sveta v ťažke váhe Mike Tyson, Jean Claude Van Damme – belgický herec, majster bojových umení, dvojmetrový a 115 kilový majster sveta v thajskom boxe v superťažkej váhe Jan Müller, Patrik Baboumian, najsilnejší muž Nemecka, mysliteľ Jean Jacques Roussou, taliansky génius Leonardo da Vinci, Lev Nikolajevič Tolstoj, Mahátma Gándí, vynálezci Nikola Tesla, Thomas Edison, hudobník Paul McCartney, Ringo Starr, Brad Pitt, Steven Spielberg, známi Slováci Adela Banášová, Janka Hospodárová, Zuzana Norisová, ale aj Martin Nikodým či Martin Pyco Rausch, samozrejme MUDr.Bukovský, Bill Clinton a mnohí ďalší.

Bežný Slovák

15.09.2017

Bežný Slovák (ďalej len BS) je psychicky narušený človek, preto sa mu nedá nič povedať, nič si nedokáže priznať a len veľmi ťažko sa za niečo ospravedlniť. Jeho postoj k iným názorom viac »

Ako nie.

21.02.2017

8.2.2017 si pochvaľoval p.Breiner v správach RTVS ako dobre urobil, keď sa kedysi vysťahoval zo Slovenska do Kanady. Jeho rozhodnutie nemôžem považovať za správne, pretože v ňom nevidím nič viac »

kadiaľ nie

25.02.2015

Homosexualita bola donedávna klasifikovaná ako sexuálna úchylka, ale kvôli celkovému úpadku spoločnosti, splošťovaniu myslenia, zjednodušovania a pod. bola vyňatá z tejto klasifikácie a stala viac »

obchod, Lidl, predavačka, supermarket, hypermarket

Inflácia klesla na 2,1 %, padá tretí mesiac po sebe

14.12.2018 11:20

Ceny tovarov a služieb na Slovensku rástli v novembri pomalšie, než predpokladali analytici.

euro, bankovky, peniaze

Nové objednávky v priemysle boli v októbri o pätinu vyššie ako vlani

14.12.2018 11:15

V októbri 2018 dosiahli nové objednávky v priemysle objem 5,150 miliardy eur. V porovnaní s októbrom 2017 vzrástli o 20,2 %.

pali rusko

NAKA vypočúva Pavla Ruska, dôvodom sú zmenky

14.12.2018 10:55, aktualizované: 11:14

Na výsluchu je aj jeho advokát Marek Para.

Sýria, Hadžím, IS, islamský štát, vojaci

Na východe Sýrie padla posledná bašta IS, mesto Hadžín

14.12.2018 10:31

Oblasť ovládaná IS je posledným zvyškom kedysi rozľahlého "kalifátu", ktorý islamisti vyhlásili v roku 2014 na územiach Iraku a Sýrie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 3858x
Priemerná čítanosť článkov: 965x

Autor blogu

Kategórie